Incendiu puternic în Capitală! O clădire a luat foc. Pompierii intervin cu mai multe autospeciale

Un incendiu a izbucnit, luni seară, la o clădire dezafectată din Sectorul 2 al Capitalei, manifestându-se cu degajări mari de fum. Pompierii intervin cu mai multe autospeciale, incendiul fiind localizat.

Incendiu puternic în Capitală! O clădire a luat foc. Pompierii intervin cu mai multe autospeciale

”Intervenim pentru stingerea unui incendiu la parterul unei clădiri dezafectate, de pe Şoseaua Ştefan cel Mare, din sectorul 2 al municipiului Bucureşti”, au anunţat reprezentanţii ISU Bucureşti-Ilfov.

Astfel, au fost alertate 8 autospeciale de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de intervenţie şi salvare de la înălţime, o autospecială de descarcerare, Detaşamentul de Salvatori Speciali şi o ambulanţă SMURD.

Citește și: România și Moldova, pregătiri de război cu arme NATO contra Rusiei. Atacăm cu blindate Piranha 5

”În momentul de faţă incendiul se manifestă cu degajări mari de fum. Până în…

Citeşte mai mult