Vladimir Ciorbă și soția sa, Laura Vicol, s-au prezentat din nou în fața magistraților de la Curtea de Apel, după ce instanța a amânat pentru miercuri, 5 februarie, pronunțarea cu privire la arestarea preventivă a celor doi pentru 30 de zile, în dosarul Nordis.
Laura Vicol a declarat că i s-a pus „ștampila” Nordis pe nedrept.
„Eu merg cu adevărul și cu dreptatea înainte. Sunt avocat. Un sigur lucru vreau să vă spun tuturor celor care dați asemenea știri: mi s-a pus ștampilă de Nordis. Toată lumea mi-a pus etichetă de Nordis – Recorder, mână în mână cu cei care au plătit articolul să apară. Am foarte multe probe în acest sens, dar toate sunt în plângerile care sunt deja făcute”, a…

































