Un medic a ieșit dintr-o sală de operație pentru că nu i s-a servit ceaiul. A abandonat pacientul

Se pare că un medic a ieșit dintr-o sală de operație la jumătatea unei operații după ce s-a supărat că nu i s-a servit ceaiul. Nu este o scenă ruptă dintr-un film artistic, ci o întâmplare care a lăsat fără cuvinte o lume întreagă.

Medicul a efectuat proceduri de planificare familială programate pe opt femei la un centru local de sănătate din Nagpur, India centrală.

După ce a efectuat operațiile și a administrat anestezie celorlalți pacienți, el a cerut personalului spitalului să-i facă o ceașcă de ceai.

Pentru că echipa medicală nu i-au furnizat băutura caldă așa cum i-au cerut, el a părăsit cu promptitudine sala de operație fără a efectua procedurile rămase, potrivit NDTV.

Un medic a ieșit dintr-o sală de operație pentru că nu i s-a servit ceaiul. A abandonat pacientul

Șeful consiliului districtual din Nagpur, Soumya Sharma, a declarat pentru NDTV că a înțeles că medicul „a părăsit…

Citeşte mai mult