”A făcut bine că s-a dus/ Când sunt mize mari, îți calci pe orgoliu”

Crin Antonescu, fostul lider al Partidului Național Liberal, a reacționat după întâlnirea dintre George Simion și Adrian Veștea. Antonescu consideră că decizia premierului desemnat de a discuta cu AUR a fost una bună.

Crin Antonescu susține că Veștea nu a greșit prin decizia de a purta discuții cu George Simion

Fostul candidat la prezidențiale a punctat că atunci când sunt mize mari, iar în discuție este interesul național, cel mai indicat este să se renunțe la orgolii.

„Că Veștea s-a dus… sigur că este o situație delicată. Dar aici s-a ajuns din cauza pașilor, declarațiilor și atitudinii pe care de un an și mai bine au avut-o cei din majoritate. Vestea e făcut bine că s-a dus. Pentru că atunci când sunt mize mari, când e vorba de interes național, când e vorba de lucruri care privesc o țară…

Citeşte mai mult